Sağlık

Diş Nasıl Bembeyaz Olur? (Evdeki Yöntemler ve Teknikler)

diş beyazlatma, evde diş beyazlatma

Topluluk arasında ya da birebir konuşma esnasında en önemli etken olan şey özellikle dişlerimizdir. Ağzımızdan çıkacak her kelimenin önemi bir yana atılıp itici ve kötü bir görünüme sahip dişleriniz varsa o an için söyledikleriniz karşı taraf için boşa gitmektedir. Bu yüzden dişlerimizin sağlığı ve beyazlığı için yapılması gerekenler aslında çok kısa ve basit unsurlardan ibarettir. Şimdi yazımızda bir çok kişi için diş nasıl bembeyaz olur ondan bahsedeceğiz.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

  • Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanız diş sağlığınız açısından oldukça yararlıdır ancak diş beyazlığı tamamen farklı bir olaydır. En ideal beyazlığı yakalamak için dış fırçalamanın dışında yapmanız gereken birçok unsur bulunmaktadır.
  • Öncelikle çoğu kişinin bildiği bir metot vardır. Oksijenli su ile karbonatı birbiri ile karıştırarak diş fırçanıza macun sürer gibi sürerek sürüp, fırçalayın. Aynı zamanda bunu beş gün boyunca yapıp bir ay sonra tekrar yapabilirsiniz. Aksi halde dişlerinize zarar verebilirsiniz.
  • İkinci metot ise her yerde bulabileceğiniz bir meyvede saklıdır. Elma sirkesi ile mümkündür. İster hazır olarak sirkeyi alın ister kendiniz yapın. Bir bardak elma sirkesi ile üç bardak suyu karıştırarak gargara yapmanız zaman içinde dişlerinizdeki beyazlığı ortaya çıkaracaktır. Özellikle de dişlerinizde oluşan siyahlıkları yok edecektir. Dikkat ederseniz çürükleri kastetmiyoruz. Bazı dişlerde siyah kaplamalar oluşabiliyor.
  • Meyveler arasında bize çok yararı olarak bilinenlerden biri de muzdur. Vücudumuzun birçok yerine iyi gelen muz, dişleriniz içinde kurtarıcı bir görev taşımaktadır. Muz kabuğunun iç tarafını dişlerinize sürmeniz dişlerinizin beyazlaması açısından kısa zaman içinde yarar sağlayacaktır.
  • Gelelim bir diğer tekniğe. Dişleriniz hassas yapıdadır. Elma sirkesi dedik ama normal elmayı tüketmek de dişlerinizin güçlenmesine yardımcı olacaktır. Son olarak da beyazlatmak için maden suyu tüketin. Limon koyun bir bardağa ve üstüne maden suyu dökün. Ağzınızı çalkaladıktan sonra ister için ister tükürün. Size kalmış. Ama ben içmekten yanayım.
  • Son bahsedeceğim yöntem ise dişlerinizi doktor kontrolünde temizlettikten sonra dişe takılan zararsız bir koruyucu tabaka yaptırılması. Bunu çok yaptıran yok ama Avrupa ülkelerinde diş beyazlatma çalışmasından sonra dişlere yerleştirilen ince bir zar yerleştiriliyor. Ülkemizde ne denli uygulanır bilemem.

Bu metotların yanında muhakkak günde en az 2 kez dişlerimizi fırçalamamız hem diş hem de ağız sağlımız için oldukça gereklidir. Evde diş beyazlatma yöntemleri nelerdir diyenler için az çok bir şeyler anlatmaya çalıştık. Umarım faydası olur herkese.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir