Web

Özgün İçerikler Sadece Google İçin Mi Geçerli?

Özgün içerikler sadece Google için değil aynı zamanda web sayfası yöneticileri olan sizlerin sitenize daha kaliteli takipçiler oluşturmak adına da gerekmektedir. Yandex, Bing, Baidu gibi birçok arama motoru özgün bir dille yazılan makaleleri daha üst konumlarda sergiler. Fakat bu makaleyi yazan kişi de elbette oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Makale yazmak için öncelikli olarak konu ile ilgili bir birikim ve deneyim söz konusu olmalıdır. Tanıtım için yapılacak olan bir makalede ürün ve hizmet için bilgi sahibi olmak ve deneyimlenmiş olmak içeriğin zengin olmasını ve doğru kelimeler ile ifade edilmesini sağlamaktadır. Web adresleri için güncel kalmalarını sağlayan makaleler yazının içeriğinde anahtar kelimelerin arama motorlarında değer bulması ile internet kullanıcılarının kendilerini bulmasını sağlamaktadır. Bir nevi ara bulucu görevi görür. Saçma sapan yazılan yazılar hem okura hem de o sitenin genel durumuna zarar verebilir. Çok dikkatli ve özenerek içerik yapılandırılması yapılmalıdır.

google, özgün içerik, nasıl makale yazılır?, özgün makale önemi

Bir çoğumuz aradığımız ürün, hizmet ya da bilgi için internette arama motorlarını tercih etmekteyiz. Bu gibi durumlar sıklık ile oluştuğu için güncel ve popüler arama motorları bizleri istediğimiz sayfalara yönlendirmekte ve bunu yaparken makale içeriklerini temel almaktadırlar. Bu oluşumu ve değerleri bilen makale yazarları içeriği oluştururken arama motorlarına bazı önemli kelimeleri vermekte ve istenilen sonuca ulaşılabilmesi için verimli bir çalışma ortaya koyabilmektedirler. Makale yazarken uzunluk ve kısalık gibi değerler tamamı ile yazarın anlatım kabiliyetine ve deneyimine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ancak uzun yazılar daha fazla şeyi anlatmak ve ziyaretçinin diğer başlıklar hakkında da göz gezdirme şansını arttırıp bilgi edinmesini sağlar.

google özgün makale

Nasıl makale yazılır sorusu için en geçerli cevap olarak yazan kişinin makale hakkında vereceği sunumdaki içeriğin akıcı ve doğru nitelikler ile yazılması gerektiği ve konu hakkında tecrübe veya kendi edinimini gözeterek icraata dökmesidir diyebiliriz. Ulaşmak istediğimiz bilgilere ürün ve servise giden yolda aradığımız web sayfaları için bu önemli içerikler arama motorlarında yer almaktadır. Hatta öyle bir şey oluyor ki inanın şu sıralar https://www.youtube.com/ gibi büyük video sitelerinde bile yayınlanan video hakkında uzun yazımlar bir diğer tasvirle geniş çağlı açıklamalar ve özgün anlatımlar o videoyu daha değerli kılıyor. Bu yüzden lütfen daha dikkatli tercihlerde bulunun. Baştan sağma şeylerle doldurmayın sitelerinizi ve sayfalarınızı. Hepinize güzel günler dileriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir