Web

Responsive Uyumlu Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte artık internet siteleri sadece bilgisayar ortamlarında açılmıyor aynı zamanda bu web siteleri tabletler ve akıllı cep telefonları gibi birçok alternatif içeriklerde de görüntülenmeyi başarabilmektedir. Bu yüzden sitelerinizi her alanda daha doğru bir ebatta görüntülenmesi için responsive uyumlu bir şekilde tasarlarsanız eğer, sadece bilgisayar kullanıcıları için değil aynı zamanda tablet ve akıllı cep telefonları kullanıcılarına da sitenizi sunabileceksiniz. En başta basit bir şeymiş gibi durabilir ama gerçekten şu sıralar cepten giriş yapan milyonlarca kişi var web sitelerine. O yüzden site sahipleri de bu yönde adımlar atmalıdır.

mobil cihaz uyumu, responsive nedir?, responsive temalar, cihazlar

Arama motoru Google bu durumu herkesin alışkanlık haline getirebilmesi adına mobil cihaz uyumlu dediğimiz bu tema görünümünü zorunlu bir hale getirmiştir ve web sitelerine giriş yapan kişilere bu anlamda aslında yardımcı olmaktadır. Siteniz daha çok hit alsın, daha fazla kişiye hitap etsin diye mobil cihazlarda da görüntülenmeye önem gösterin. Responsive özelliklerinin en başında gelen kurallarından birisi de tüm cihazlarda sitedeki görüntüyü dağıtmadan ve taşırmadan göstermesi neticesinde otomatik bir boyuta alması sağlanıyor. Böyle olunca da siz ekranda oynama yapmadan cepten giriş yaptığınız sitede rahatça dolaşabiliyorsunuz. Yazıları daha rahat okuyup video izleyebiliyorsunuz. Ziyaretçileriniz ister bilgisayar isterse de mobil cihazlar ile giriş yaparak daha iyi bir şekilde site içerisinde özgürce gezintilerini yapabileceklerdir.

Böylelikle ayırt etmeksizin tüm cihazdan giren ziyaretçilerinize daha üst düzeyde bir hizmet verebilecek onların bu konuda zorluk çekmesine mahal vermeden sitenizde dolaşmasını sağlayabileceksiniz. Aynı zamanda da seo açısından sizlere mobil cihaz uyumlu web siteleri her zaman daha büyük bir avantaj sergilemektedir. Responsive temalar ve tasarımla sayesinde arama motorlarında da emek verip gününüzün neredeyse tamamını ayırdığınız siteniz en üst sırada olmaya aday olacaktır ve daha fazla ziyaretçiye hitap ederek sitenizin gelirini arttırmış olacaksınız. Tabi doğal olarak da kazancınız da artmış olur. O yüzden emek, reklam, takip, ilgi ve ziyaretçiye ne vereceğinizi bilmeniz tamamıyla bu işin en önemli ayaklarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir